S Rozárkou do školy

S radostí vás vítám na úvodní stránce mého kurzu pro předškoláka.

Tento kurz potrvá celkem 6 týdnů a já se těším na společnou cestu, díky které se váš předškoláček naučí spoustu věcí.

Zapněte si, prosím, video zde vpravo a dobrodružství může začít. 

Jára ze Školy zvesela

Dětem prosím vytiskněte mapu – klikněte na obrázek vpravo a mapa se zobrazí ve formátu pdf k tisku.

Děti si budou mapu dokreslovat postupně – každý týden část mapy, podle pokynů na konci každého týdne.

Každý pátek bude na děti čekat omalovánka se zvířátkem, které děti provede dalším týdnem. Tedy na konci 1. týdne děti čeká omalovánka se zajícem Edou, který je provede 2. týdnem atd.

Všechny obrázky také najdete v sekci: Obrázky.

Na konci kurzu (až dojdeme společně do ŠKOLY) čeká na děti malé překvapení, které vám přijde poštou do vaší schránky. 

Ke stažení pouze pro registrované členy.

A kdo vás kurzem provede?
Jaromíra Bednářová

učitelka ZŠ s dlouhodobou praxí,
lektorka kurzů pro předškoláčky

V průběhu kurzu udělám maximum pro to, abyste všemu porozuměli a podpořím vás v tom, abyste svého předškoláčka na školu skvěle připravili.

Zastihnete mě na e-mailu skola@skolazvesela.cz, vždy vám ráda odpovím.

Seznam jednotlivých témat

Přístupy k jednotlivým tématům a krokům se vám budou postupně uvolňovat krok za krokem podle harmonogramu – každé pondělí jedno téma, každý den další krok v tématu. Proto pokud nemůžete kliknout na níže uvedené obrázky, je to proto, že jste tak daleko na své cestě ještě nedošli. Zpětně k nim máte přístup už navždy, můžete se k nim kdykoli vracet a postupovat samozřejmě ve vlastním tempu.

K náhledu pouze lekce 2 ” U zajíce Edy “.

U Rozárky
U zajíce Edy
U orla Karla
U lišky Elišky
U veverky Verunky
U ježka Pepy

Důležité informace – prosím čtěte pozorně

6 týdnů, 6 témat

Jednotlivá témata se budou otevírat postupně – každé pondělí jedno.

Proč postupně? Je to z důvodu, abych vás nepřehltila všemi informacemi najednou, abyste nepřeskakovali z jednoho tématu na druhý, což by v závěru mělo negativní efekt. Proto budeme postupovat společně krok za krokem tak, aby to mělo pro vás a vaše dítě maximální přínos.

Pracovní dny v týdnu

Od pondělí do pátku dostanete v rámci daného tématu přístup k novým pracovním listům a k tomu i tipy a postupy, jak s nimi pracovat.

Není nutné každý den udělat vše. Vycházejte z nálady a pozornosti dítěte. Jakmile dítě už hra nebo pracovní list nebaví, nebo projevuje únavu, práci ukončete. Hra nebo vyplňování pracovního list by nemělo přesáhnout 20 minut.

K pracovním listům se můžete vrátit kdykoli později i po ukončené kurzu. 

 

Vždy v pátek si shrneme to, na co jsme se daný týden zaměřili, co vše jsme v rámci dané oblasti rozvíjeli.

 

Pracovní listy si můžete samozřejmě libovolně tisknout, zároveň jsou některé koncipované tak, že  můžete pracovat přímo na monitoru PC či tabletu. 

Tento kurz tedy potrvá 6 týdnů, ale přístupy ke všem aktivitám a pracovním listům vám zůstanou, a tak si můžete se svým broučkem zvolit takové tempo, jaké bude vám i vašemu dítěti vyhovovat a můžete se k jednotlivým úkolům opakovaně vracet i po uplynutí oněch 6 týdnů.

 

Během kurzu se snažte pracovat s dítětem každý den. Naučíte ho tak pravidelné domácí přípravě, se kterou v pozdějších letech školní docházky tolik rodičů u svých dětí bojuje. Raději proto denně 10 minut než hodinu intenzivně o víkendu.

Ke všem činnostem (ať už v kurzu nebo později v domácí přípravě) přistupujte s nadšením a s dobrou náladou. Děti věrně kopírují naše nacítění a náladu, proto jim zkuste ukázat, že i ke vzdělávání se dá přistupovat s radostí. 

Užijte si kurz na plno a já už se těším na naši společnou cetsu. Tak pojďmě do toho.

Zdraví vás Jára